PRZEDSZKOLE NR 3
W MIASTECZKU ŚLĄSKIM

We wtorek 5 listopada w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości. Niezwykłych bo bardzo silnych, zorganizowanych, sprytnych a do tego pożytecznych! Tak, mowa tu o mrówkach. Dzieci na warsztatach „Fascynujący świat mrówek” miały okazję wkroczyć do świat mrówek i trochę go poobserwować. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o życiu, przysmakach, zwyczajach i domach mrówek. Miały okazję spojrzeć na świat przez mrówkowe okulary bądź zaglądnąć do mrowiska ochranianego przez strzelające i plujące „kwasem” mrówki. Przedszkolaki kosztowały też miodu spadziowego zrobionego z największego mrówczego przysmaku lecz największą atrakcją było oglądanie zamkniętego w niewielkim pojemniku prawdziwego mini mrowiska, w którym królowa niepodzielnie rządzi innymi mrówkami. Na koniec dzieci otrzymały certyfikaty, drewniane linijki oraz wykonały makietę mini mrowiska.