PRZEDSZKOLE NR 3
W MIASTECZKU ŚLĄSKIM

20, 21,22 i 24 maja były dniami „Szalonych skarpetek”! Dzieci z poszczególnych grup przychodziły do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach i maszerowały do Miejskiej Biblioteki Publicznej, do Oddziału Dziecięcego, gdzie Pani Liliana Rozińska codziennie innej grupie odczytywała fragment książki pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci na zajęciach w bibliotece słuchały nie tylko tekstu ale i swoich skarpetek! Było też przedstawienie skarpetkowo-pacynkowe, skarpetkowe ćwiczenia, oglądanie skarpetek w szalone wzory a nawet projektowanie takich wzorów na skarpetkach. Innymi słowy – wspaniała, skarpetkowa zabawa. Przy okazji dzieci zwiedziły bibliotekę, oglądały aktualne wystawy i zbiory oraz zaznajomiły się z kącikiem czytelniczym w Oddziale Dziecięcym. Takie spotkania mają na celu propagowanie czytania oraz szacunku do książek. Dziękujemy Pani Lilce za wspaniałe zajęcia i obiecujemy odwiedzić ją znów.