PRZEDSZKOLE NR 3
W MIASTECZKU ŚLĄSKIM
 
28 maja w naszym Przedszkolu był szczególny dzień. Dzieci przyszły ubrane na zielono i nawoływały do dbania o środowisko. Dziś bawiliśmy się wyłącznie zielonymi autami, lalki miały zielone sukienki a budowle zrobione były z zielonych klocków, z tego powodu było wszystkim bardzo... zielono :)
 
Dziś również odbył się konkurs recytatorski "Szanujmy lasy". Uczestnicy konkursu zaprezentowali się przed naszym dzisiejszym gościem - Panią Leśnik z nadleśnictwa Świerklaniec. Dzieci recytowały wiersze tematycznie związane z lasem i ekologią, które okazały się być nie tylko piękne, ale i bardzo pouczające. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
 
Spotkanie z Panią Leśnik nadleśnictwa Świerklaniec było bardzo ciekawe. Pani Leśnik zaczęła od opowiedzenia o pracy leśnika i leśniczego, wpoiła i przypomniała dzieciom co w lesie wolno robić, a czego robić nie można. Były nawet krótkie warsztaty artystyczno-aktorskie, w których dzieci-aktorzy odgrywały scenki wcielając się w mieszkańców lasu. Następnie Pani Leśnik zaprezentowała nam prezentację multimedialną przedstawiającą leśne zwierzęta, ich ślady oraz znaki szczególne, mogliśmy usłyszeć nawet ich głosy. Na koniec w specjalnym pojemniku z lupą oglądaliśmy owady - szkodniki, które niszczą drzewa. Bardzo dziękujemy Pani Leśnik za wizytę w naszym Przedszkolu i życzymy owocnej pracy.