PRZEDSZKOLE NR 3
W MIASTECZKU ŚLĄSKIM

P1070194

22 maja 2019 roku w Przedszkolu nr 3 odbył się Gminny wokalno-recytatorski konkurs ekologiczny "Piękna Nasza ziemia'. W konkursie brało udział 6 przedszkolaków z Gminy Miasteczko Sląskie w wieku 5-6 lat. Gościem specjalnym oraz przewodniczącym jury był Prezes Fundacji Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, Pan Mieczysław Dumieński, który ufundował także nagrody.

Miejsce I - Karolina Musialik z Przedszkola nr 2,

Miejsce II - Patryk Gulba z Przedszkola nr 3,

Miejsce III - Emilia Ferdyn z Przedszkola Niepublicznego im. bł. E. Bojanowskiego.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali, a jury miało bardzo trudne zadanie. Podczas obrad jury zebrani goście mogli poczęstować się świeżo wyciskanym sokiem owocowym. Sok powstał dzięki wyciskarce ufundowanej przez Fundację Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, za co kolejny raz dziękujemy.

Tego dnia zebrane jury rozstrzygało także Gminny plastyczny konkurs ekologiczny dla dzieci 3-4 letnich pod tytułem „Eko-maskotka, czyli drugie życie śmieci”.

Prace były zachwycające i bardzo różnorodne.

Miejsce I – Antonina Janecka z Przedszkola nr 3,

Miejsce II – Nataniel Sotel z Przedszkola nr 3,

Miejsce III – Estera Kucharczyk z Przedszkola Niepublicznego im. bł. E. Bojanowskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom.

Dziękujemy Panu Mieczysławowi Dumieńskiemu za udział w obradach jury oraz za ufundowanie nagród.