PRZEDSZKOLE NR 3
W MIASTECZKU ŚLĄSKIM

10 maja 2019 roku prawie wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Zaczarowanego Lasu w Piasku koło Janowa. Wraz z Leśniczym oraz Babcią Kapturka odnaleźli Jasia i Małgosię, którzy zaprowadzili ich do chatki Baba Jagi. Na swej drodze, mali odkrywcy spotkali również Grajka Muzykanta, Wodnika a nawet przyjaznego Niedźwiedzia. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły spotykając postacie z bardzo popularnych bajek, które w lekki i miły sposób opowiadały im rożne historie, ale też dowiedziały się dużo o lesie. Pan Leśniczy zwracał uwagę na prawidłowe zachowanie się ludzi w lesie, pokazywał jak chodzić, czego się wystrzegać oraz na co zwracać uwagę aby bezpiecznie poruszać się po lesie. Wpajał również czego w lesie absolutnie robić nie wolno! Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszne kiełbaski oraz bawiły się w takt znanych przebojów w Chacie za wsią. Wycieczka była bardzo udana, ale również bardzo pouczająca, bo teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą jak należy zachowywać się w lesie oraz, że o las trzeba dbać, bo jest on bardzo ważny. Wycieczka była dofinansowana ze środków przekazanych przez Fundację na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, za co bardzo serdecznie dziękujemy.